Sóterápia - mi az és mire használható?
A só olyan létfontosságú elem, ami az egészség megőrzése és a szervezet optimális működése érdekében elengedhetetlen. Hozzájárul többek között a szervezet normális hidratáltságának fenntartásához, a vérnyomás szabályozásához, a megfelelő ideg- és izomműködéshez.
A sóterápia olyan terápiás módszer, mely során tisztított sót lélegzünk be, így erősítve ezzel a szervezet természetes védekezőképességét. Elsősorban felső légúti megbetegedések kezelésére ismert inhalációs terápia, amely azonban egészséges emberek esetén is jótékony hatással van a szervezetre, vitalizál, energetizál, csökkenti a légúti megbetegedések gyakoriságát.
A sókristály természetes fertőtlenítő hatással is rendelkezik, a vírusok, gombák, kórokozók nagy részét elpusztítja. A terápia során belélegzett sórészecskék gyakorlatilag fertőtlenítőként működnek, ugyanis megkötik, mintegy magukba szívják a kóros mikroorganizmusokat. A sóterápia ily módon gyulladáscsökkentő hatását is ki tudja fejteni, mellyel hozzájárul az immunrendszer természetes védekezéséhez.
1. Légúti megbetegedések esetén:
A sóterápia a légúti megbetegedések (megfázás, légcsőhurut, arcüreggyulladás, asztma, köhögés, stb.) hatékony kezelésére szolgáló alternatív és kiegészítő gyógymód. Ugyanakkor az egészséges emberek esetén is hatékonyan hozzájárul ezen megbetegedések kialakulásának megelőzéséhez.
2. Bőrproblémák kezelésére
A belélegzett só a tüdőből a véráramba jutva lényegében az egész szervezetet tisztítja. Különösen ajánlott a fürdősók használatát ekcéma, pikkelysömör és egyéb allergiás bőrelváltozások esetén.
3. Immunrendszer erősítése
Javítja a szervezet fizikai, biokémiai aktivitását, fokozza az anyagcserét és a perifériás keringést. A só által kibocsátott negatív ionok tisztítják a levegőt, ezáltal jótékony hatással vannak a szervezetre, aktiválják a szervezet öngyógyító erejét.